20 הזנים והסוגים הטובים ביותר של לבנדר עם תיאורים ומאפיינים

מי שאין לו באתר, דאצ'ה, פרח מדהים - לבנדר - צריך לחשוב לרכוש אותו. זה לא רק פרח יפה וריחני, אלא גם מחסן בעל תכונות מועילות. הוא משמש לבישול תה, בתחום הקוסמטיקה, הארומתרפיה, הרפואה המסורתית והעממית. ניתן לבחור זני לבנדר בגינה לאזורכם. מגוון רחב של צבעים לא ישאיר אותך אדיש.

תכונות צמח

בקרב פרחים רב שנתיים, גננים, מעצבי נוף מעדיפים לבנדר. הגובה, תלוי במגוון, נע בין 10 ל -100 סנטימטרים. יורה מסועף, זקוף. בחלק מהדגימות, תא המטען מורכב מלמטה. הגבעול מסתיים בתפרחות בצורת דוקרן בגוונים שונים: מכחול לסגול כהה. יש לבנדר עם צבע לבן וצהוב. הפרחים דו-שפתיים, פולטים ארומה בהירה.

הפריחה נמשכת 30-40 יום. הפירות נושרים לאחר הבשלתם. פרחים משמשים ברפואה העממית, המסורתית, בגלל נוכחותו של שמן אתרי בהרכב.

באזורים הצפוניים זנים רבים אינם עומדים בחורף קשה, ולכן הם מגדלים כשנתיים. צמחים מופצים על ידי זרעים, ייחורים. כמה זנים פורחים בשנה הראשונה לאחר הזריעה. לבנדר אוהב אדמה שטופת שמש וניטרלית.

זנים של לבנדר

יותר מ 30 סוגים של לבנדר גדלים בטבע. ורק מעטים מהם מעובדים.

עלים צרים

שיחים של לבנדר בעל כותרת צרה (Lavandula angustifolia Mill.) נבדלים במידותיהם הגדולות - 100 על 100 סנטימטרים. המספרים קובעים את רוחב האורך של הקליעה.

לבנדר צר על העלים

השורש הוא מרכזי. הגבעול מסועף, מורכב מלמטה. עלים - 2-6 סנטימטרים, צרים, נופלים, ירוקים. הפריחה מתחילה ביוני, בצבע סגול-ורוד. אם התפרחות לא מנותקות, לבנדר מתרבה על ידי זריעה עצמית.

מְשׁוּנָן

בטבע, לבנדר מסולסל צומח באיים האטלנטיים. שיח שיק מתפשט ברוחב של מטר וחצי. יורה גדל עד מטר. בסוף הגבעול ישנם פרחים גדולים בצורת ספייק, בצבע סגול, עם גוון כחול.

תקופת הפריחה היא העשור השני של יולי. צמח חובב חום בקווי הרוחב הצפוניים מגדל בבית. עלים - ארבעה סנטימטרים, משוננים.

לבנדר בשדה

גננים מלכותיים מבריטניה סימנו את הזן בפרס הצטיינות גן על מאפיינים חיצוניים מעולים, ארומה בהירה.

רוחב עלה

לבנדר בעל כותרת רחבה הוא נגזרת של זנים רבים. תוחלת החיים היא 10 שנים. כדי להאריך את תוחלת החיים, גננים גוזמים את הקלעים לאחר הפריחה, ואז בסתיו.חלק מונח וירוק נותר על הגבעול. אמצעי זה מונע את מות הצמח.

לבנדר רחב עלים

תפרחות בצבעים שונים: כחול, לבנדר, סגול. נעים עם פריחה, ארומה בחודש האחרון של האביב.

אנגלית

הוא בעל צמצם עלים, זהו הזן האנגלי. הצמח חי על אדמה אחת במשך 20 שנה. מגוון חורף הרדי, מעדיף אזורים שטופי שמש, מיטות מוגבהות. לגבעולים של הזן האנגלי יש קצה לבן, ולכן מהצד נראה השיחים בצבע אפור-כחלחל. בטבע הוא נמצא בקובאן, משתרש באופן מושלם בעציצים.

מונסטד

נגזרת של זן המנסטד הוא הלבנדר הצר עלים. הזן פופולרי מאוד באזורים הדרומיים של רוסיה, אוקראינה.

לבן לבנדר

שיח קומפקטי 40X40 סנטימטרים, עם עלים ירוקים בהירים. התפרחות מתנשאות מעל הגבעול כמו נרות כחולים. אי אפשר להתעלם מהפרח בגלל הניגודיות של גוונים. ארומה עדינה של פרחים, עלים מעניקה קסם לצמח ומסלקת את מיקומו.

הצמח עמיד בפני בצורת, אך לא לאורך זמן. השקיה מתונה נדרשת במהלך קיץ יבש. אינו סובל אדמה חומצית. הפריחה מתרחשת ביולי-אוגוסט.

הידקוטה

השיח של הזן הכחול הידקוטה אינו גבוה - 60 סנטימטרים, אך ההתפשטות גדולה כמעט פי שניים. לכן משתמשים בו לעיתים קרובות בעיצוב נוף.

תוחלת חיים ופריחה מתמדת היא 25 שנה. יורה מסועף מאוד, מורכב מלמטה. הפרחים גדולים, כחולים-סגולים. תכלת כחול הידוק עם ניחוח פורח ונעים לאורך כל הקיץ. זו הסיבה השנייה לשימוש בשיח לקישוט שבילים, ערוגות פרחים.

הידקוט לבנדר

רב חתך

הזן חובב החום הרב-חתך אינו סובל כפור, גדל כצמח שנתי בנתיב המרכזי. בתהליך הגידול זה לא יומרני. פורח בשנה הראשונה לאחר זריעת זרעים, לאורך כל הקיץ. עד סוף הסתיו. התפרחות נאספות בדבקה, עם צבע כחול-סגול. השיח נראה קומפקטי בגובה של 60 סנטימטרים.

דְרוֹמִי

הזן Yuzhanka נוצר על ידי מגדלים ביתיים. השיח קומפקטי - אורך 60 סנטימטרים ורחב. העלים צרים, ירוקים ועמוקים. תפרחות סגולות בולטות על רקען. הזן צומח היטב בשדה הפתוח. כדי לגדל פרח בבית, אתה צריך לרבוד.

דרום לבנדר

סטכד

זן יפה להפליא - סטכדסקה. תפרחות גדולות בגוונים שונים יושבות על שקעים ארוכים: לבן, ירוק, דובדבן, לילך, סגול. הקישוט של הצמח מאפשר לך לגוון את העיצוב של החדר, הגינה, ערוגות הפרחים. פרחים מופיעים בחודש מאי וממשיכים לענג עד יולי. הם נחים חודש ושוב נכנסים לשלב הפריחה.

צָרְפָתִית

Broadleaf, המכונה גם צרפתית, מגוון. אינו סובל חורפים קרים מתחת ל -15 מעלות. באזורים קרים היא ביססה את עצמה כתרבות סיר.

מונסטד

פרח מונסטד הוא צמח בוש קומפקטי. פורח בצבע לבנדר, לילך. הוא לא מפחד מרוחות בחוץ. המגוון פופולרי באירופה.

לבנדר מונסטד

תַעֲנוּג

זן אוסלאדה נוצר על ידי מגדלים ביתיים. אוהב אזורים שטופי שמש. בעל עמידות בפני כפור, עמידות בפני בצורת. פרחים חתוכים משמשים לקישוט בבית. בחורף ריח הפרחים היבשים דוחה עש.

פַּרְפַּר

זן הפרפרים גדל בשיח קומפקטי. גובה - 60 סנטימטרים. תפרחות בצבעים שונים: כחול, לילך, סגול כהה.

אובך סגול

ערפל לילך מגוון בגודל מיניאטורי. הגובה משתנה בין 18 ל 20 סנטימטרים, אורך הכתר - 30. במהלך הפריחה, ההתפשטות, גובה השיח מכפיל. הצמח עמיד בפני כפור, סובל כפור ללא מחסה ואינו מותקף על ידי מזיקים.

אובך סגול

זן זה אוהב אזורים שטופי שמש, אדמה עם חומציות נייטרלית. תפרחות לילך עם ארומה נעימה.צמחי דבש מעולים. משמש להכנת תה, בארומתרפיה.

אלגנים

חצי השיח האלגנטי נבדל בין חבריו על ידי התנגדותו לכפור. באזורים הצפוניים, אם החורפים מושלגים, אין צורך במקלט. באזורים נטולי שלג הם מכוסים בענפי אשוחית. צמחים בגובה 35-40 סנטימטרים נראים נהדר בערוגות פרחים, בחזית עם עצי גמד, פרחים גבוהים.

הגבעול מורכב בתחתית. תוחלת החיים היא 10 שנים. הניצנים גדולים, בעלי ארומה ספציפית עדינה. הצבע סגול. פריחה בשנת הזריעה.

אלגנים לבנדר

באיזה מגוון כדאי לבחור?

באזורים עם אקלים חם, שורשים זנים תרמופיליים באופן מושלם: שיניים, שירוקוליסטנאיה, מנוגונאדרזניה, מאנסטד.

בנתיב האמצעי נטועים זנים קשוחים בחורף: עלים צרים, ערפל לילך, אלגנטיות. מתאים בקרב מינים ביתיים: יושנקה, אוסלאדה.

גידול לבנדר

יישום בעיצוב נוף

שיחי לבנדר קומפקטיים מקשטים חלקות גן, ערוגות פרחים. מעצבי נוף משתמשים בכל סוגי הלבנדר.

  1. עבור משוכות, Hidehot, Yuzhanka מתאים.
  2. השבילים ממוסגרים בלבנדר רב-חתך, הוא פורח עד סוף הסתיו.
  3. זנים מיניאטוריים: Mansted, Elegance - משמשים לקדמת הבמה.

ההחלטה המקורית של מעצבים, כאשר הם משתמשים בלבנדר של זנים שונים, אך עם טון אחד, ולהיפך.

לבנדר נראה נהדר ב מסלעות, מגלשות אלפיניות, על טרסות, מרפסות.

אין ביקורות, היה הראשון לעזוב את זה
לעזוב הסקירה שלך

עכשיו צופה


מלפפונים

עגבניות

דלעת